Minsk Devlet Dil Üniversitesi

Minsk Devlet Dil Üniversitesi

Belarus’un başkenti olan Minsk eğitim konusunda da küresel olarak tercih edilen bir şehirdir. Belarus Cumhuriyeti’nde dil eğitimi açısından lider konumdaki Minsk Devlet Dil Üniversitesi bu tercihlerde de ilk sırada yer alır. Üniversite hali hazırda 22 dilde ( Rusça, Belarusça, İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, İsveççe, Hollandaca, Portekizce, Çince, Korece, Japonca, Lehçe, Türkçe, Farsça, Macarca, Litvanyaca, Fince, İbranice, Urduca) eğitim verir.

15 farklı uzmanlık alanında (Yabancı Edebiyat, Belarus Dili ve Edebiyatı, Yabancı dil olarak Rusça, Bilişimsel Dilbilimi, Uluslararası Turizm, Ortofoni, Bölgesel Çalışmalar, Edebi Çeviri, Özel Çeviri, Simultane Çeviri, Retorik, Bilgi Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Dış ekonomik İlişkiler) üstün bir eğitim verilmesi sağlanır.

Minsk Devlet Dil Üniversitesi’nin Kazandırdıkları

Dil bakımdan kendini geliştirme isteği güden öğrencilerin gözleri doğal olarak yurt dışındaki dil eğitimlerine döner. Minsk Devlet Dil Üniversitesi dil eğitimi üzerine sunduğu geniş tercih yelpazesi ile eğitsel ve metodolojik öğretim yöntemleri, ayrıca insani, dilbilimsel ve pedagojik anlamdaki üst düzey katkılarından dolayı gençlerin yenilikçi eğitim ihtiyaçlarına her bakımdan cevap verir.

Modern alt yapısı sayesinde öğrenciler bireysel ve toplu öğrenme yöntemlerinden kendilerine en uygun olanlarını seçme imkânı bulur. Eşsiz kütüphanesi sayesinde birçok sesli, görüntülü veya yazılı kaynağa anında ulaşım sağlayabilir. Diploma denkliği sayesinde de başta Avrupa Birliği Ülkeleri olmak üzere, ülkeler arası ilişkiler ile de dünyanın çok farklı yerlerinde mesleklerini icra etme imkânı bulurlar.

Minsk Devlet Dil Üniversitesi Bünyesinde Bulunanlar

Modern ve teknik bir yapıya sahip kurumun bünyesinde; 5 eğitim binası, çok kapsamlı bir kütüphane, spor kompleksleri, Dilbilimleri Yüksekokulu, öğrencilere konforlu bir alan sunan 4 tane de yurt bulunur. Mink Devlet Dil Üniversitesi uluslararası etkinliklerini aktif bir şekilde idame ettirir. Birçok küresel birliğe üye olması dünyaca tanınırlığını artırır.

Dünyaca bilinen 4 bilimsel okulu bulunan kurumun, 10’ dan fazla araştırma programı ve 3 tez savunma konseyi yer alır. Üniversitenin bünyesinde bulunan yenilikçi bilimsel laboratuvarlar ve merkezler ile alanında uzman, nitelikli bireylerin yetişmesine büyük katkı sağlar.

 

Leave a Reply