Belarus’ta Üniversite Eğitimi
Belarus’ta Üniversite Eğitimi
Belarus’ta Üniversite Eğitimi

Belarus’ta Üniversite Eğitimi

Belarus’ta üniversite eğitimi almak için yurt dışı oturma izni alıp öğrenci statüsünde katılmanız yeterli olacaktır. Anında birçok imkandan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Belarus üniversiteleri geniş akademik kadrosu ile eğitim verir. Üstelik yabancı öğrenci kontenjanı da oldukça geniştir. Belarus üniversiteleri birçok üniversiteyle de denkliği olan bir özellik taşır. Yani hem Türkiye hem de Avrupa ülkelerinde rahatlıkla kullanılacak bir diploma sizlere sunulur. Eğitimi başlar başlamaz sizlere ilk olarak Rusça hazırlık sınıfı sunulur. Yeterlilik sınavlarından geçilir ise hazırlık sınıfı okumadan direk eğitime başlanır. Hazırlık sınıfında yeni bir dil eğitim öğrenmeniz ve rahat bir eğitim almanız için Rusya’nın bütün detayları sunulur.

Belarus Üniversitesi ile Birçok Program Sizi Bekler

Belarus’ta üniversite eğitimi alarak birçok imkandan da yararlanmış olursunuz. Burada birçok program sizi bekler. Her program hem lisans hem de yüksek lisans olacak şekilde sunulur. Öğrenci gidiş ve gelişi için vize uzatma işlemleri de anlık yapılır. Gidilecek üniversite şehrinde bir temsilci sizi bekler. Böylece ne yapacağınız ve gerekli yönlendirme sizlere sunulur. Şehre ilk defa gelmiş olsanız bile herhangi bir zorluk çekmezsiniz. Şehir içinde gezi turları da düzenlenir. Bu turlar sayesinde şehrin birçok bölgesi öğrencilere tanıtılır. Böylece şehri daha yakından tanıma fırsatı sunulur. Her öğrenci için ayrıca özel sağlık sigortası gibi birçok faydalı hizmet de sunulur.

Belarus Üniversitelerinin Farkı

Belarus’ta üniversite eğitimi alarak birçok faydadan da anında yararlanılır. Bunlardan ilki birçok burs imkanının öğrenciye sunulmasıdır. Konaklama yer sıkıntısı asla çekilmez. Hem üniversite içinde hem de dışında öğrenciye uygun birçok yer vardır. Üstelik her biri uygun fiyatlar eşliğinde öğrencileri bekler. Üniversite eğitimi için alınan kitaplar hem Türkçe hem de Rusça olarak satılır.  Bu da öğrencinin okuma ve anlamada zorluk çekmemesinde etkili olur. Bunlara ek olarak öğrenci eğer isterse üniversite içinde birçok sertifika da alabilir. Bu sertifika programlarına her öğrenci katılabilir. Sertifika programları üniversite içinde farklı alanlar için açılır. Bu ve daha birçok faydalı işlem için Belarus üniversitesi öğrencilerini bekler. Firmamız gerekli evrak işlerinde ve tanımanız için gerekli oryantasyonu sağlar.

 

Leave a Reply