Minsk Dil Okulu

Minsk’te üniversiteli olmak size oldukça büyük ayrıcalıklar sağlar. Öncelikle bu bölgede yükseköğretim düzeyinde eğitim almak isteyenlerden herhangi bir sınava girmeleri beklenmez. Ülkemizde olduğu gibi hayalinizdeki üniversiteyi kazanmak için belirli bir puan almanıza gerek yoktur. Burada istediğiniz üniversitenin istediğiniz bölümüne sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabilmeniz mümkündür.  Yalnız burada eğitiminize başlamadan önce Minsk dil okulu ile görüşerek hazırlık eğitiminize başlamanız gerekir.

Lisans eğitiminizi Rusça alacağınız için ülkenin diline hâkim olmanız oldukça önemlidir. Bunun için lisans eğitimine başlamadan önce bir yıl sürecek bir dil eğitimi almanız gerekiyor. Minsk dil okulu olarak eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerimize en üst düzey imkanları sunarak hızlı bir şekilde hem ülkenin kültürüne hem de eğitim alacakları dile alışmalarını sağlıyoruz.

Minsk’te Okumanın Ayrıcalıkları

Minsk’te okumanın en büyük ayrıcalığı şüphesiz herhangi bir sınava girmenize gerek olmamasıdır. Ülkemizde var olan sınav ve puan gerekliliğinden dolayı hayali tıp, diş hekimliği, eczacılık gibi yüksek puanlı bölümler olan öğrenciler yıllarca bu sınavlara girerek almaları gereken puan için çalışabiliyor. Ancak Minsk’te okuyan öğrencilerin böyle bir sorunu yoktur.

Sadece lise diplomanız ile istediğiniz bölümü rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Minsk dil okulu kaydınızı yaparak lisans eğitiminize başlamadan önce gerekli olan dil eğitiminizi almak olacaktır.

Minsk’te Eğitim

Minsk’te eğitim birçok açıdan avantajlıdır. Öncelikle almış olduğunuz Rusça dil eğitimi ile dünyada oldukça önemli konuma sahip olan Rusçanın dilini öğrenmiş olacaksınız. Bu süreçte herhangi bir sınava girmenize gerek olmadığından zaman kaybı gibi bir durumla da karşılaşmayacaksınız. Ayrıca oldukça iyi üniversitelerden kaliteli bir eğitim alabileceksiniz.

Üniversiteden mezun olduğunuz zaman mesleğinizi ülkenizde yapabilecek ve aldığınız nitelikli eğitim ile bölümünüz konusunda oldukça iyi bir konumda yer alacaksınız. Belarus diğer ülkelerle kıyaslandığı zaman maddi açıdan da çok daha uygundur. Özellikle Belarus Minsk’te öğrenci yaşamı oldukça üst düzey ve günümüz şartları göz önüne alındığında maddi açıdan çok uygundur. Belarus’a eğitim amaçlı gelen öğrenciler için yurt ve ev seçenekleri bulunur. Tüm konaklama seçenekleri öğrenciler düşünülerek oluşturulmuştur.

Leave a Reply