Minsk Devlet Dil Üniversitesi Eğitimi Rusça Hazırlık Programı

Rusça Dil Eğitimi

Minsk Devlet Dil Üniversitesi Eğitimi Rusça Hazırlık Programı

Diller arasındaki ortaklıkların tarihsel gelişimle bir ilgisi olduğunu söylemek yanlış değildir. Rusça her ne kadar kendine özgü özellikler barındırsa da akraba olduğu dillerle benzerlikler gösterir. Genelde Fransızcayla benzerlik gösterdiği söyleniyor. Kullanışlı bir dil öğrenmek istiyorsanız Minsk Devlet Dil Üniversitesi eğitimi Rusça hazırlık programı tam size göre.

Rusça öğrendiğiniz zaman bir süre sonra, hatta aynı anda bile Fransızcayı öğrenebilirsiniz. Daha hızlı dil öğrenmek istiyorsanız özel ders alarak sorununuzu kolaylıkla çözebilirsiniz. Rus alfabesi karmaşık görünse bile üzerine düştüğünüz zaman ne kadar kolay bir alfabe olduğunu göreceksiniz. Kiril alfabesini öğrendiğiniz zaman Rusçadaki harfleri tanımakta zorlanmazsınız.

Rus Alfabesi Göründüğünden Daha Kolay

Ana dili Türkçe olan kişiler Kiril alfabesini gördüğünde Rusça öğrenmenin çok zor olduğunu düşünüyor. Kiril alfabesinin içeriğinde 7 Latince, 9 Yunanca, 15 Rusça harf ve yumuşatma – sertleştirme işaretleri bulunur. Alfabeyi el yazısına geçirirken de zorlanmazsınız. İşaretler Türkiye’de kullanılan harflere benzerlik gösterdiği için kullanırken sıkıntı yaşamayacaksınız.

Alfabenin üzerine düşülürse harflerin öğrenilmesi uzun sürmez. Duruma göre değişen işaretleri öğrenmek bile sizin için çok kolay gelecektir. Rusça öğrendikten sonra Kiril harfleriyle yazmayı tercih eden kişi sayısı oldukça fazladır. Tipografik yazıyı öğrendiğiniz zaman bilgisayar ortamında yazmanız kolaylaşacağı için ikisini de öğrenmeniz daha uygun olacaktır.

Rusça Dilinde Öğrenmesi Kolay Kurallar

Tıpkı Türkçede olduğu gibi Rusçada ünlü ve ünsüz harfler vardır. Bu yapıdaki dillere bicameral adı verilir. Kelime oluşumu bakımından İngilizce ve Türkçeyle benzerlik gösterdiği söylenebilir. Fiil çekimleri Fransızcaya kıyasla daha basit yapıdadır. Dili düzenli tekrarlarla öğrenmeye çalışırsanız sıkıntı yaşamayacağınızı göreceksiniz. Rusça konuşan kişiler yalnızca şimdiki zaman ve geçmiş zaman formunu kullanır.

Dilde bildirme, emir, isim – fiil ve sıfat – fiil olacak şekilde dört kip mevcuttur. Tıpkı Fransızcada olduğu gibi altı şahıs zamiri vardır. Anlaşıldığı üzere Fransızcayla çok ortak yönü olduğu için Minsk Devlet Dil Üniversitesi eğitimi Rusça hazırlık programı sonrasında başka diller öğrenme fırsatı elde edebilirsiniz. Araştırma yaparak diğer kuralları da öğrenmeniz mümkündür.

Leave a Reply