Belarus’ta Eğitim

Belarus’ta Eğitim. Nitelikli bir birey olma çabası güden öğrenciler ve aileleri bu doğrultuda onları hedeflerine en çok yaklaştıracak kurumları her kademede araştırır. Yurt dışında hem eğitim hem de dil açısından gelişme olanaklarının daha fazla oluşunun farkında olan kişilerin karşısına en gözde eğitim yerlerinden biri olan Belarus’ta eğitim fırsatları çıkar.

Belarus Mayıs 2015’te Bologna sürecine katılmasının ardından, yabancı öğrenciler için eğitim olanaklarını her alanda daha çok artmıştır. Eğitim ücretlerinin uygunluğu ve Belarus Cumhuriyeti yüksek eğitim kurumlarının yenilikçi teknolojik araştırma ortamları ile kaliteli bir eğitim sunulması en önemli tercih nedenlerindendir. Ayrıca Belarus’un Avrupa Kıtası’ndaki elverişli konumundan dolayı zengin kültürel yaşamının yanındaki temiz doğası buradaki eğitimi daha ilgi çekici kılar.

Belarus’ta Eğitim Almanın Sağladığı İmkanlar

Belarus’ta Eğitim ücretlerinin ve yaşamın diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygun olması Belarus’ta eğitim imkanlarını daha rahat kılan sebeplerden biridir. Maddi uygunluğunun yanında eğitimin kalitesi, uzmanlık alanınız ile ilgili sizi ileri taşıyacak modern ve teknolojik bilimsel araştırma ortamları, alanında adını duyurmuş eğitim görevlileri ile dünyanın farklı yerlerinden gelen yabancı uyruklu öğrencilerin oluşturduğu renkli kültürel ortam sayesinde kendinizi her yönden geliştirme olanakı yakalarsınız.

Yabancı dil olarak hem Belarus’un resmi dili olan Rusça hem de İngilizce öğrenme fırsatına aynı anda sahip olabilirsiniz. Ayrıca coğrafi konumu ve sunduğu ulaşım kolaylığı ile farklı ülkeleri çok rahat bir şekilde gezip görme, tanıma imkânı bulabilirsiniz.

Belarusta Eğitim Al Türkiye Denkliği

Mayıs 2015’te Bologna sürecine katılmasından sonra Belarus yüksek eğitim kurumlarından alınan diplomalar Avrupa tarafından tanınmaya başlandı. Avrupa Birliği üniversitelerince denk kabul edilmesi Belarus’ta alacağınız eğitimin sonunda elde edeceğiniz diplomanın nitelikli olduğu anlamına gelir. Bu da eğitim aldığınız alanda daha geniş bir yelpazede çalışma yeri bulabileceğinizi gösterir.

İnsanların kendilerini belirli bir konumda sınırlandırmak istemediği yeni dünya düzeninde diplomanızın bu işlevselliği sizlere yeni ülkelerin kapılarını açıp uzmanlık alanınızda kendinizi küresel olarak da geliştirmenize olanak tanır. Son yıllarda ki iyi ülke ilişkileri neticesinde YÖK de Belarus üniversitelerini tanır.  Bu vesile ile değişik programlar ile kısa süreli Belarus’ta eğitim görme fırsatları yakalayabilirsiniz.

 

Leave a Reply