Belarus Yüksek Lisans Ücretleri
Belarus Yüksek Lisans Ücretleri
Belarus Yüksek Lisans Ücretleri

Belarus Yüksek Lisans Ücretleri

Belarus yüksek lisans ücretleri öğrenciyi zorlamayacak bir fiyata sahiptir. Belarus üniversitesinde yüksek lisans ve doktora yapmak bir ayrıcalıktır. Eğer öğrenci Rusça bilmiyorsa ilk olarak ona hazırlık sınıfı sunulur. Burada bir yıl boyunca aldığı dil eğitimi sonunda Yüksek lisans ve doktora yapma hakkını elde eder. Ayrıca İngilizce dilinde yüksek lisans eğitimi almak isteniyorsa o zaman İngilizce yeterlilik sınavına girilir. Bu sınavdan geçerli bir not alınırsa eğer doğrudan yüksek lisansa başvurma hakkı da elde edilir. Aynı zamanda öğrenci eğer isterse Rusça ve İngilizce dil eğitimi de eğitim gördüğü okulda geliştirebilir. Birçok imkan burada öğrenciye sunulur.

Belarus Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler

Belarus yüksek lisans ücretleri üniversiteden üniversiteye değişen bir yapıya sahip değildir hemen hemen her üniversitesinde ücretler birbirine yakındır. Bu üniversiteler ise şu şekilde sıralanabilir.

  • Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi
  • Minsk Devlet Dil Üniversitesi
  • Belarus Devlet Üniversitesi
  • Minsk Yenilik Üniversite

Tüm bu üniversiteler yüksek kaliteye sahip olan bir yüksek lisans eğitimini sunar. Hem eğitim alıp hem de dil öğrenme şansı ikisi bir arada olacak şekilde öğrenciye sunulur. Ayrıca akademik kadrosu da uzman hocalardan oluşur. Dersler başarılı akademik kadro sayesinde daha pratik bir şekilde geçer. Gerekli bilgiyi almak için öğrenciler üniversitenin iletişim hattı üzerinden de irtibat kurabilir.

Belarus’ta Yüksek Lisans Yapmanın Farkı

Belarus yüksek lisans ücretleri bu farkı daha çık ortaya kokuyor. Çünkü ücretler öğrencinin bütçesine uygun bir gelişime sahiptir. Eğer devlet üniversitesinde eğitim alınırsa bu ücret daha az bir miktara kadar düşer. Yüksek lisans eğitimi ile birlikte yaz okulları da öğrenciyi bekler. Yazın geçemediği dersleri tekrar alıp geçme şansını yakalar. Lisans ücretleri üniversiteye ve seçilen bölüme göre değişiklik gösterebilir.

Belarus’ta eğitim almanın faydaları arasında uluslararası denkliğinin bulunması ve Avrupa standartları eğitim verir. Bundan dolayı birçok ülkede geçerliliği vardır. Rahatlıkla iş bulma imkanı sunduğu gibi akademik açıdan başarılar sunar. Yüksek lisansta, araştırma, güncel konularda geliştirme imkanı sunar. Pratik ve uygulamalı dersler ile öğrencilerini destekler.

 

Leave a Reply