Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi

İyi bir eğitimin yanında dil olarak da kendini geliştirmek isteyen insanların tercihlerini oluşturan yurt dışı eğitim seçenekleri her geçen gün artıyor. Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi yüksek eğitimini en iyi şekilde almak, aynı zamanda dil ve kültür olarak da ileri seviyelere gelmek isteyen bireylere en güzel imkanları sunuyor.

1930 yılında kurulan üniversite köklü geçmişi ile çok çeşitli eğitim ve bilim merkezidir. Eğitim  araştırma konusunda yenilikçi faaliyetleri , uzman öğretim görevlisi kadrosu ve yüksek teknoloji arge ürünlerinin dünya pazarında adını duyurması öğrenci adaylarının tercihlerini bu kurumdan yana kullanmasının ana unsurudur. Ormancılık, kimya ve baskı endüstrileri alanında adından sıkça bahsettirir.

Neden Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi

Bilim ve teknoloji alanında kendini geliştirmek uzman insanlar sayesinde mümkündür. Birçok rekabetçi uzman, alanında yüksek unvanlara sahip insanların bulunduğu bir bilim merkezi olan Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi size en çok yardımcı olacak kurumlardan biridir. 11 fakülte, 47 departmanı ile çok geniş bir alana yayılan üniversitenin öne çıkan belli başlı fakülteleri; Kimya ve Teknoloji Fakültesi, Bilgi Teknolojileri Fakültesi, Ekonomi Mühendisliği Fakültesi, Baskı ve Yayın Fakültesi, Orman mühendisliği Fakültesidir.

Üniversite merkez kampüsünün başkent Minsk’de bulunması diğer ayrıcalıklarından biridir. Yürüme mesafesinde ki modern öğrenci yurtları ayrı bir rahatlık unsurudur. Sosyal faaliyetler için spor tesisleri ve geniş kaynaklar sunan kütüphaneleri ayrıca dil çalışma merkezi bulunmaktadır.

Devlet Teknoloji Üniversitesi

Eğitim dilinin Rusça ve İngilizce olduğu üniversite de kendinizi uluslararası alanlarda da geliştirme imkânı bulursunuz. Birçok yabancı uyruklu öğrenciye de ev sahipliği yapması zaten bir özgürlük ortamı sunan üniversitenin geniş ve renkli bir kültür yelpazesi oluşturur.

Bilim ve araştırma merkezi olmanın altını küresel alanda yaptığı faaliyetlerle de teyit altına alan Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi şu ana kadar 230’un üzerinde projeye katkısı vardır. Bunun yanında ticari hayatına da 400’ün üzerinde kurum ile iş birliği içinde bulunarak öğrencilerine şimdiden çok çeşitli çalışma alanları da sağlar. Merkez odağı olan güçlü ve destekleyici olmanın altını doldurur. Belarus Devlet teknoloji Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak için bizleri istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Leave a Reply